راهنمای خرید بهترین سوئیچ های شبکه 2020

راهنمای خرید بهترین سوئیچ های شبکه  2020

بسیاری از مردم امروزه با توجه به پیشرفت تکتولوژی به این فکر میکنند که به کار گیری شبکه های سیمی قدیمی می باشد و دیگر پاسخگوی نیازشان نیست. اما این باور اشتباه است اگر قصد دارید شبکه های کامپیوتری پر ازدحام و قابل اعتماد و با سرعت بالا داشته باشید بهتر است از کابل های اترنت استفاده کنید.

سوئیچ یک دستگاه سیمی می باشد که در شبکه به رایانه ها و دستگاه ها متصل می شود و تبادل و انتقال اطلاعات را بین آن ها انجام می دهد. از وظایف اصلی دستگاه سوئیچ شناسایی دستگاه مقصد برای انتقال اطلاعات با سرعت بالا می باشد.

سوئیچ شبکه به انواع مختلفی دسته بندی و طبقه بندی می شوند که انواع آن ها عبارت اند از:

 1. سوئیچ Fixed
 2. سوئیچ ماژولار  Modular Switches
 3. سوئیچ Stackable
 4. سوئیچ PoE
 5. سوئیچ فیبرنوری
 6. سوئیچ غیرمدیریتی  Unmanaged
 7. سوئیچ مدیریتی Managed
 8. سوئیچ هوشمند یا Smart Switch
 9. سوئیچ لایه ۳
 10. سوئیچ دیتاسنتر

نکات ضروری برای خرید بهترین سوئیچ های شبکه

برای انتخاب سوئیچ مناسب باید به نکات زیادی دقت کنید که در این مقاله به رح برخی از این نکات می پردازیم.

 •      اندازه سوئیچ

یکی از نکات بسیار مهم در نظر گرفتن فضای مناسب برای سوئیچ می باشد. هرچه تعداد پورت های سوئیچ بیشتر باشد در نتیجه این سوئیچ بزرگتر می باشد و جای بیشتری نیز اشغال می کند. همچنین باید برای سوئیچ فضایی را در نظر بگیرید که سوئیچ بتواند خنک بماند و باعث وقفه در کار سوئیچ نشود.

 •     تعدادکاربران / پورت

تعداد پورت سوئیچ یکی دیگر از عواملی است که باید در خرید سوئیچ به آن دقت کرد. تعداد پورت نشان دهنده تعداد کاربران و دستگاه هایی هست که به آن متصل می شوند. محبوب ترین سوئیچ ها دارای تعداد پورت ۴، ۸، ۱۲، ۱۶، ۲۴ ، ۳۲ و ۴۸ می باشند.

 •    سرعت پرت

یکی از مهم ترین جنبه های عملکرد در سوئیچ ها سرعت آن ها می باشد. سوئیچ با نرخ انتقال داده با ۱۰/۱۰۰ مگابیت بر ثانیه برای مصارف خانگی و اداری مناسب هستند. همچنین سوئیچ ها با نرخ انتقال داده ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه ، سرعت انتقال داده بیشتری و برای شبکه های بزرگ مناسب می باشند.

 •    نوع مدیریت سوئیچ

سوئیچ های مدیریتی در لایه دوم و سوم بوجود می آیند. سوئیچ هایی که در لایه های دوم فعالیت می کنند دارای تنظیمات کمتری نیز نسبت به سوئیچ های لایه سوم می باشند. همچنین قیمت های این نوع سوئیچ ها پایین تر نیز می باشد.

راهنمای خرید بهترین سوئیچ های شبکه 2020

 •    ظرفیت و سرعت سوئیچینگ

هرچه سرعت یک سوئیچ بیشتر باشد تعداد اطلاعات ارسالی و دریافتی نیز به همان نسبت بیشتر می باشد. به طور کلی ظرفیت سوئیچ برابر جمع کل سرعت دریافت و ارسال داده ها در تمامی پورت های سوئیچ می باشد.

 •     سوئیچ PoE یا Non-PoE

به سوئیچ هایی که در شبکه برق مورد نیاز تمامی دستگاه ها را تامین می کند سوئیچ POE می گویند. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید در نظر گرفتن این نوع سوئیچ می باشد که دارای  توان تأمین برق دستگاهها، نحوه مدیریت و ظرفیت سوئیچ و …. باشد.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید